Co oznacza wynik TK płuc przy astmie u 36-latki?

Witam w badaniu tk płuc przy astmie,stwierdzono zmiany drobnoguzkowe z towarzyszącymi nawarstwieniami opłucnowymi i zmianami włóknistymi.W segmentach 4,5 obustronnie zwiewne pasmowate zmiany włókniste. Czy to coś złego,czy mam prawo się martwić?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie są to raczej zmiany o charakterze podejrzanym o chorobę nowotworową. Interpretacja wyniku zależy od stanu klinicznego pacjenta, dlatego nie można się wypowiedzieć w tej sytuacji. Powinna Pani zgłosić się do lekarza prowadzącego w celu poprawnej interpretacji wyników badania.