Co oznaczają dreszcze przed oddaniem stolca?

Witam, od jakiegoś czasu obserwuje dziwny objaw a mianowicie rano przed pierwszym wypróżnieniem w momencie gdy już mam ochotę udać się do toalety, mam lekkie dreszcze na ciele, takie dziwne uczucie od pasa w dol, mam miękkie nogi i czuje lęk. Z czym to może być związane? Ta dolegliwość pojawia się wyłącznie rano.

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to objaw jelita drażliwego. Istnieją też przypadki, gdzie takie objawy były związane z infekcją pasożytniczą jelita. Może Pani sobie wykonać badanie kału na obecność pasożytów.