Co oznaczają plamy na skórze nóg i stóp?

Witam. Chciałam sie poradzić odnośnie moich zmian na skórze. Na lewej dloni mam jedna czerwona plamę i pare małych. Ta większa pojawiła sie jako pierwsze. Pózniej pojawiały sie inne. Pare mam na nogach i pod jedna stopa. Rownież na łokciu pojawiły sie czerwone plamy. Niektóre czasem swędzą. Leczę sie u lekarza pierwszego kontaktu w uk.Jeden twierdzi ze to egzema a drugi ze łuszczyca powirusowa. Mogę wysłać zdjęcie. Żadne maści nie pomagają a wręcz przeciwnie pojawiają sie nowe.

Łuszczyca i egzema są do siebie bardzo podobne, zwłaszcza na zdjęciu. Czasem, żeby postawić rozpoznanie, trzeba pobrać wycinek. Lekarz ogólny to nie jest właściwy wybór, jeśli chodzi o leczenie skóry. Trzeba pójść do dermatologa.