Co oznaczają wyniki badania glukozy, cholesterolu i trójglicerydów?

Witam mam 42l. Wzrost 180cm waga 98kg. Wyniki badan- Glukoza 5.33 mmo/L Cholesterol całkowity 6,78mmo/l HDL 1,23mmo/L LDL 4,62mmo/L Trojglicerydy 2,04mmo/L Czy to są złe wyniki czy wystarczy więcej sportu czy jednak tabletki? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm danego laboratorium nie można się wypowiedzieć . Aby moc się wypowiedzieć co do stosowania leków na cholesterol konieczne jest poznanie historii medycznej w tym wywiadu rodzinnego pacjenta