Co powoduje mrowienie prawej ręki?

Od około dwóch tygodni mam problem z prawą ręką. Objawy nasilaja sie głównie w nocy lub po przebudzeniu ale rownież podczas popoludniowej drzemki - mrowienie i ból całej dłoni, mrowienie czuć najbardziej w środkowym palcu ale zdaza sie ze nie czuje dloni do paru minut po przebudzeniu. Gdy leżąc na łóżku opuszcze rękę do pozycji pionowej, czuję ulgę. W ciągu dnia czuje mrowienie tylko gdy nacisne punkt na nadgarstku od wewnetrznej strony ręki. Co to za dolegliwość, czy jest to niebezpieczne?

Szanowna Pani, objawy wymagają konsultacji neurologicznej celem badania w kierunku cieśni nadgarstka, pozdrawiam.