Co znaczy mój wynik?

Dzień dobry proszę o wyjaśnienie mojego wyniku E-Cadherin( ) ER-odczyn pozytywny( )w 100%komórek raka PR-odczyn pozytywny( )w 100%komórek raka HER2-odczyn negatywny Score=o Ki-67około 30% Carcinoma ductale invasivum G2 mammae

Lek. Paweł Szadkowski

Rak przewodowy inwazyjny sutka. Jest to zmiana złośliwa. Rak posiada receptory ER i PR (co uznaje się za korzystny czynnik), nie posiada receptorów HER2 (znowu korzystny czynnik). Proszę się udać na wizytę do lekarza onkologa.

Lek. Tomasz Budlewski

rak piersi konieczna wizyta u onkologa i ustalenie dalszego postępowania leczniczego

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.