Carcinoma ductale invasivum G2 ER

Proszę o interpretację badania guza piersi. U mojej żony wykryto carcinoma ductale invasivum G2 ER(++) w 100% komórek nowotworowych, PR(-), her2 (2+), Ki-67 w około 10% komórek nowotworowych. Zona ma 43 lata, badanie wykonano z biopsji gruboigłowej.

Magdalena StusiĹska

Wynik ten oznacza, że Pańska żona ma raka przewodowego piersi, który posiada na swojej powierzchni receptory HER2- w takim przypadku oprócz klasycznej chemii można też zastosować dodatkowe leki na które wrażliwy jest guz.