Co znaczy widoczne hypodensyjne ognisko o gęstości płynowej?

TK" W obrębie ogona trzustki widoczne hypodensyjne ognisko o gęstości płynowej 18jH i ostrych granicach zmiana o śr1,3 cm a jej granice w obrębie torebki i otaczającego miąższu z regularnym linijnym dość intensywnym wzmocnieniem w fazie tętniczej badania - torbiel powikłana? Całkowicie nie można wykluczyć torbielowatego ogniska npl. Wzakresie tkanki tłuszczowej okołotrzustkowej ewidentnych zmian naciekowych nie uwidoczniono" Lekarz nie widzi nic złego Dodam że moja mama zmarła na raka trzystki

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna ocena przez gastroeneterologa i chirurga z Ew kwalifikacja do zabiegu