Codzienna senność u dziecko

Mam pytanie dotyczące mojego rocznego synka.codziennie jest śpiący o innej godzinie.Nie chce spać o tych stałych porach,które zaobserwowałam.Czasem już nie daje sobie z nim rady.Od urodzenia miał wprowadzone stałe rytuały... każdy dzień jest dla mnie katorgą jeśli chodzi o usypianie go.Na dniu ma kilka drzemek,w tym żadna z nich nie trwa nawet godziny. Budzi się śpiący i za chwile snów poszedłby spać.proszę o porade bo nie daje sobie z tym rady.dlaczego moje dziecko nie śpi raz a porządnie???

Szanowna Pani
To jest czasem niemożliwe żeby niemowlę spało o porach wyznaczonych. Rytm dobowy u niemowląt bywa nieodgadniony. Jak pani widzi zapada w sen budzi się i zapada w sen....ale myślę że w tej sytuacji jednak to trochę zbyt nieregularne i należy się skonsultować z neurologiem dziecięcym.