Czerwone policzki u 19-mężczyzny

Dzieńdobry. Mam 19 lat i pewien problem.. Od dłuższego czasu góra 6-7 lat moje policzki są czerwone ( dzień i noc ) i nie wem jak się tego pozbyć. Stosowałem różne maści nic nie pomogło. Byłem u specjalnego lekarza i powiedział że nie wie co to może być. Czuje się z tym zle . Czy to może mieć związek z sercem ?

Witam. Zaczerwienienie policzków pojawia się co prawda w niektórych wadach serca, przy braku obecności objawów takich jak łatwe męczenie się, duszność i kołatania serca związane z wysiłkiem takie rozpoznanie jest jednak mało prawdopodobne. Zaczerwienienie policzków może być natomiast wyrazem alergii pokarmowej.