Częste infekcje dziecka uczęszczającego do żłobka

Witam. Mam 2-letnią córkę uczęszczającą do żłobka. Dziecko średnio choruje dwa tygodnie w miesiącu. Lekarka przepisuje jej antybiotyki. Dziecko już wymiotuje po antybiotykach i ma rozwolnienia. Czy to jest normalne i czy mam się czym martwić? Dlaczego mała tak często choruje, i co mogę zrobić by zbadać przyczynę i temu zapobiec? Chciałbym również zapytać czy takie częste branie antybiotyków może negatywnie odbić się na na przyszłe zdrowie dziecka... Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Piotrek

Należy wykonać badania odpornościowe i pomyśleć o podniesieniu odporności-pediatra na pewno to wykona.Częsta antybiotykoterapia niestety nie jest obojętna.