Czy 13-latka jeszcze urośnie?

Mam 13 lat i ważę około 50 kg, mam 150 cm wzrostu. co mam zrobić, aby urosnąć?
13 LAT ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Mając 13 lat, na pewno jeszcze urośniesz. Jesteś dopiero w wieku dojrzewania i przed Tobą przynajmniej kilka lat rośnięcia ;) Nie da się jednak precyzyjnie określić, ile urośniesz, gdyż wzrost zależy od wielu czynników, np. czynników genetycznych (od tego, jakiego wzrostu są Twoi rodzice), od diety (czy jest bogata w składniki – białka, wapń – konieczne do wzrostu organizmu), od tego, czy zażywasz jakieś używki (np. papierosy). Na pewno jednak będziesz wyższa.
Pozdrawiam!

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jest jeszcze Pani w fazie rozwoju i prawdopodobnie jeszcze Pani urośnie. Wg uśrednionych danych dziwczyna rośnie jeszcze co najmniej dwa lata po dacie pierwszej miesiączki.