Czy cierpiąc na zespół Gilberta można przyjmować tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Dwa miesiące wcześniej przestałam brać tabletki ponieważ mój chłopak wyjechał więc chciałam trochę dać odpocząć organizmowi. Niedawno byłam u lekarza i powiedział że mogę mieć zespół Gilberta a wyniki są dobre. Dbam o siebie nie pije i nie pale. Czy mogę zacząć brać tabletki tylko na miesiąc lub dwa?

Lek. Michał Lenard

Zespół Gilberta nie jest przeciwwskazaniem do przyjmowania antykoncepcji, ale sugeruję wspomnieć o tym swojemu lekarzowi podczas wizyty. Pozdrawiam!