Czy faktycznie pęcherzyk ciążowy może być pusty?

Cześć. Taka sytuacja, kobieta była u dwóch ginekologów i obydwoje stwierdzili pusty pęcherzyk, poronienie na początku ciąży. Ciąża ma tylko 2 tygodnie, czy ginekolodzy tak wcześnie mogą stwierdzić że doszło do poronienia? Podobno na samym początku ciąży już w pęcherzyku powinna być jakaś kropeczka, tłumaczył? Powiedzieli obydwoje że ciąży już nie ma i na kolejne wizyty nie jest umówiona tylko dostała jakieś leki żeby z okresem wydalić pęcherzyk ciążowy. Beta wynosiła tylko<1.20. Tydzień po spodziewanej miesiączce, 3 tygodnie po zapłodnieniu.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Zazwyczaj w ciąży 2-tygodniowej może nie być widać jeszcze pęcherzyka żółtkowego i jajo płodowe może wyglądać na puste, jednak jeżeli pęcherzyk ciążowy nie osiągnął jeszcze rozmiaru około 25mm, istnieją szanse na pojawienie się zarodka.

W związku z wątpliwościami, warto byłoby skonsultować się z jeszcze jednym ginekologiem, który zajmuje się typowo prowadzeniem ciąży i będzie w stanie określić, czy rzeczywiście na tym etapie istnieje już konieczność zażycia przepisanych leków.

Więcej informacji na temat pustego pęcherzyka ciążowego znajdzie Pani w poniższych artykułach:

https://parenting.pl/pusty-pecherzyk-ciazowy

https://parenting.pl/pecherzyk-ciazowy

https://parenting.pl/puste-jajo-plodowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.