Czy kreska od pępka w dół to objaw ciąży?

Biorę tabletki od stycznia, ale przez pierwsze dwa miesiące nie brałam prawidłowo, jak powinnam. Stosowałam dodatkowo inne metoby zabezpieczające. Dostałam miesiaczkę, wtedy co powinnam dostać, czyli 3 marca, tabletki dalej zaczęłam brać. Ale przed miesiączka tydzień kochałam się ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia, ale wytrysk był na zewnątrz. Czy mogłam zajść w ciążę? Czy to jest prawda, że jak się pojawia kreska od pepka w dół, to może ciąża, bo ja mam taką prawie niewidoczna kreskę i moja mała córeczka też taką ma.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Opisywana przez Panią zmiana, tzw. linia czarna, to objaw typowy dla ciąży, poajwiający się u niektórych kobiet, zazwyczaj w drugim trymestrze. Najwyraźniej w Pani przyadku nie ma to nic wspólnego z ciążą. Nie jest bowiem prawdopdobne, by zaszła Pani w ciążę przy takiej ostrożności. Dla uzyskania całkowitej pewności, może Pani wykonać test.

Pozdrawiam serdecznie!