Czy masaż bańkami chińskimi może powodować powstawanie rozstępów?

Witam. Czy masaż bańkami chińskimi może powodować powstawanie rozstępów ? Albo "poszerzać", "rozciągać" istniejące już rozstępy ? Zapisałam się na taki masaż w celach relaksacyjnych i zdrowotnych. Sama mam bańki, ale stwierdziła, że najpierw lepiej udać się do specjalisty niż samemu zrobić sobie krzywdę.

Masaż bańkami chińskimi ma za zadanie pobudzić ukrwienie oraz drenaż limfatyczny więc nie powinien już zaszkodzić istniejącym już rozstępom. Oczywiście jeżeli jest właściwie wykonany.