Czy Medikinet przestanie działać?

Mam 25 lat. Stwierdzono u mnie ADHD. 17 stycznia zacząłem brać medikinet cr 10mg. Na początku przyjmowania leku efekty były wspaniałe. Mogłem bez problemu skupić się na wykonywanych czynnościach, nie miałem natłoku myśli i bez problemu zacząłem wychodzić z domu. Wpłynęły one na moją motywację do wykonywania różnych zadań. Niestety od 2 dni zauważyłem, że działanie leku jest mniejsze niż dotychczas. Czas kiedy odczuwam jego działanie się zmniejszył i efekt nie jest tak zauważalny. Mam większy problem ze skupieniem się. Pojawiła się również typowa dla mnie senność w ciągu dnia, która na początku brania leku nie występowała w ogóle. Dzięki temu byłem w stanie wyregulować cykl dobowy i chodzić spać wieczorem, a nie jak przed braniem leku - rano. Moje pytanie brzmi, czy organizm po jakimś czasie uodparnia się na lek i jego działanie jest mniej zauważalne? Czy mimo podniesienia do docelowej dawki 30mg po jakimś czasie też będzie widoczne osłabienie działania leku? Moja psychiatra nie odpisuje na moje wiadomości, a bardzo mnie martwi, że lek nie będzie działał tak świetnie jak na początku stosowania.

Dzień dobry!

Może tak być, że po jakimś czasie działanie leków nie jest zauważalne przez Pacjentów, dlatego tak ważne jest robienie przerw. Poza tym bardzo ważnym aspektem leczenia ADHD jest psychoedukacja ADHD. To jest konieczny krok w leczeniu. Nie ma sensu leczenie ADHD samymi lekami, co wykazano w wielu badaniach. Pozdrawiam serdecznie!