Czy mogę rozpocząć zażywanie tabletek w dowolnym dniu cyklu?

Witam, Przez 8 miesiecy bralam tabletki antykoncepcyjne. Ostatnia tabletkę zazylam 25 wrzesnia i 28 wrzesnia wystapilo krwawienie z odstawienia. Chcialabym zaczaj je brac od nowa gdyz 28.10.2014 wyjezdzam na kilka dni. Nie wiem niestety czy dostane okres przed tym terminem, dlatego chcialam zapytac czy tabletki moge zaczac zazywac dzis w dowolnym dniu cyklu? wiem ze nie beda one zabezpieczeniem, ale bardziej zalezy mi na przesunieciu miesiaczki. Czy warto zazywac je teraz?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zależy Pani tylko na przesunięciu miesiączki, oczywiście może Pani rozpocząć przyjmowanie tabletek w dowolnym dniu.