Czy moje objawy mogą wynikać z zapalenia nerwu wzrokowego?

Witam serdecznie , zdiagnozowano u mnie zapalenie nerwu wzrokowego , nagle w lewym oku pojawiła się jakby delikatna ciemna „ gałązka „ . Jednocześnie nie straciłem ostrości widzenia , kolory widzę idealnie , test widzenia na tablicy wypadł bdb mimo to byłem hospitalizowany 2 Tyg.rezonans i reszta badań ok , . Gałązka prawie zniknęła ... po 6 miesiącach nagle powrót , sytuacja identyczna widzenie super, ostrość i barwy bdb. Poszedłem ponownie do wybitnego specjalisty , a On stwierdził ze nie miałem i nie mam zapalenia nerwu a to jedynie męt .... zbadał oczywiście najpierw dno oka oraz ciśnienia w oczach , kąt widzenia ..... czy to możliwe ze naprawdę nic poważnego mi nie dolega ? Pozdrawiam

Witam.zapalenie nerwu może być pozagalkowe i wewnatrzgalkowe. Są to bardzo różne schorzenia ale w pozagalkowym pacjent nic nie widzi i lekarz nic nie widzi czyli ten rodzaj wykluczamy. Wewnatrzgalkowe zapalenie daje różne uszkodzenia widzenia lub żadne ale ewidentnie widać to zapalenie podczas badania oka i tegoż nerwu. Męt w 1 i 2 przypadku był zawsze i nie ma nic do rzeczy. Nie sądzę że ktoś mógł się aż tak pomylić raczej nerw się poprawił a mętaraz Pan widzi a raz nie widzi. Rezonansu Magnetycznego nie robi się na męty tylko celem wykluczenia guzów mozgui itp lub innych schorzeń neurologicznych np demirlinizacji ale to ten typ pozagalkowy z uszkodzeniem widzenia wiec nie wchodzi w grę. Chyba ze coś Pan pomiesza. Pozdrawiam serdecznie