Czy możliwe, że zaszłam w ciążę w 28 dniu cyklu?

Witam, mam pytanie jeśli doszło do stosunku przez zabezpieczenia w 28 dzień cyklu czy mogę być w ciąży jeśli jest już 32 dzień cyklu i spóźnia się okres 3 dni?
KOBIETA, 18 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Trzydniowe spóźnienie okresu nie jest powodem do niepokoju. Czasem miesiączka nie przychodzi w terminie z powodu stresu, wysiłku fizycznego lub zmiany sposobu odżywiania.

Rozumiem, że do współżycia bez zabezpieczenia doszło w dniu spodziewanej menstruacji. Byłyby to więc dni niepłodne, w których ryzyko zajścia w ciążę jest znikome. Jeśli do tej pory nie dostała Pani okresu, to proszę wykonać test ciążowy. Jego wynik będzie decydujący i na tym etapie z pewnością wiarygodny.

Najczęstsze przyczyny spóźniającego się okresu opisaliśmy w tekście poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.