Czy mogę już być w początkowej fazie ciąży?

Witam, Doszło do stosunku bez zabezpieczenia 3 i 4 lipca, wytrysk nie byl we mnie, 8 lipca dostałam okres dość obfity i długi bo 7 dni, 15 lipca Doszło do stosunku tez bez zabezpieczenia I bez wytrysku. Do dzis 11 sierpnia nie mam okresu. W między czasie sądzę wyjeżdżałam i trochę się stresuje ze mogę być w ciazy czy to może opzniac okres?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zarówno stres, jak i odległe podróże mogą wpływać na cykl miesiączkowy doprowadzając do opóźnienia okresu. Jednak z uwagi na to, że odbywała Pani stosunki bez zabezpieczenia należałoby wykonać test ciążowy, aby sprawdzić, czy nie doszło do zapłodnienia.

Na tym etapie będzie on już wiarygodny. Może to być test ciążowy z moczu dostępny w każdej aptece, a może Pani również oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi w dowolnym laboratorium. Jeśli ciąża zostanie wykluczona, a miesiączka nadal nie przyjdzie, to warto udać się do ginekologa.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który opisuje najczęstsze przyczyny spóźniającego się okresu:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.