Jaka może być przyczyna tego opóźnienia okresu?

Witam, mam pytanie odnośnie miesiączkowania. Od zawsze miałam regularne miesiączki, ale w tym miesiącu do tej pory jej nie dostałam, spóźnia mi się już 7 dzień, a jest to 35 dzień cyklu. Bolą mnie piersi i co jakiś czas zaboli na chwile podbrzusze, byłam nad morzem 10 dni plus miałam sporo stresu przez ten czas i tak myśle, że to może być tego powodem. Czy powinnam się bardzo tym martwić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę się nie martwić. Spóźniający się okres nie zawsze jest powodem do niepokoju. Bardzo możliwe, że miesiączka u Pani spóźnia się w tym cyklu z powodu stresu oraz wyjazdu nad morze.

Warto pamiętać, że na cykl miesiączkowy wpływa wiele czynników, w tym sytuacje stresowe, podróże związane ze zmianą klimatu, nadmierny wysiłek fizyczny czy też przyjmowane leki i przebyte choroby. Jeśli w tym cyklu miesiączkowym współżyła Pani, to przyczyną może być również ciąża. Aby to zweryfikować należy wykonać test ciążowy.

Najczęstsze przyczyny spóźniającego się okresu zostały wymienione w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.