Czy można stosować tabletki antykoncepcyjne i Vicks jednocześnie?

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Yasminelle, od kilku dni jestem przeziebiona i zazywam ibuprom zatoki przynajmniej 2 tabletki dziennie, saszetki Vicks okolo 3 saszetek dziennie, calcium- jedna tabletka dziennie i Esberitox N 2/3x3 dziennie, oprocz tego pije duzo herbaty z miodem i cytryna. Czy w tym wypadku zostala obnizona skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze istnieje małe prawdopodobieństwo ze dojdzie do obniżenia skuteczności ale nie można wykluczyć