Czy można tak łączyć Sildenafil?

Witam. Leczę nadciśnienie tętnicze lekiem elestar hct 40mg 5mg 12,5mg. Mam 40 lat i problemy z erekcją. Czy przy zażywaniu tego leku mogę brać sildenafil w najmniejszej dawce 25mg?? Czytałem ze nie można go łączyć z lekami zawierającymi azotany. Elestar chyba ich nie zawiera, ale wole zapytać fachowców. Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Można łączyć te leki. Jeśli będzie taka potrzeba to może sięgnąć pan po pełną dawkę czyli 100 mg przed stosunkiem. Sildenafil można łączyć z większością leków ciśnieniowych. Nie można łączyć z nitratami, czyli tak jak pan napisał organicznymi azotanami stosowanymi w chorobie wieńcowej, ostatnio coraz rzadziej, głównie w leczeniu objawów choroby wieńcowej. Chodzi o Nitroglicerynę i leki podobne, silnie rozszerzające naczynia. Można się zastanowić czy preparat na ciśnienie jest dobrze dobrany, bowiem zawiera chydrochlorothiazyd, a ten może działać niekorzystnie na potencję.