Czy można usunąć kamień nazębny podczas endodoncji?

Witam, jestem w trakcie leczenia kanałowego dolnej szóstki. Kanały zostały oczyszczone,została zastosowana antybiotykoterapia. Nie mam jeszcze włożonej plomby,jedynie jakieś wypełnienie (lekarstwo?). Kolejna wizyta za 3 tygodnie. Czy mogę w międzyczasie usunąć kamień nazębny? Czy nie zaszkodzi to leczonemu kanałowo zębowi? Czy może lepiej wstrzymać się z usunięciem kamienia do czasu zakończenia leczenia kanałowego?
KOBIETA, 46 LAT 10 miesięcy temu

Leczenie kanałowe ma na celu usunięcie zakażonego lub uszkodzonego miazgi z wnętrza zęba i oczyszczenie kanałów korzeniowych. W trakcie tego procesu ząb może być bardziej podatny na podrażnienia i manipulacje.

Jeśli masz umówioną wizytę na usunięcie kamienia nazębnego, warto porozmawiać z lekarzem stomatologiem, który wykonuje leczenie kanałowe. Może on zalecić, czy jest bezpieczne usunięcie kamienia w trakcie leczenia kanałowego, biorąc pod uwagę indywidualne czynniki i stan Twojego zęba.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub obaw, zawsze warto skonsultować się z lekarzem stomatologiem, który przeprowadza leczenie kanałowe. Będzie on w stanie ocenić Twoją sytuację i udzielić Ci właściwej porady odnośnie czasu usunięcia kamienia nazębnego w kontekście leczenia kanałowego Twojego zęba.

Usuwanie zębów Białystok