Czy można zastosować zamiennik Axotretu?

Witam od października 2017 roku biorę Axotret, ostatnio będąc w aptece farmaceutka zaproponowała mi lek zawierający tę samą substancję czynną o nazwie Aknenormin. jest On zdecydowanie tańszy A podobno zawiera to samo dlatego moim pytaniem jest czy faktycznie nie ma duzej roznicy i moge go przyjmowac gdy skonczy mi sie pudelko Axotret?

Lek. Paweł Szadkowski

Decyzja o zamianie leku na generyk i odwrotnie należy do Pana lekarza prowadzącego, który bierze odpowiedzialność za przepisywane przez siebie leki. Sugeruję to z nim omówić poniewaz istnieją różnice między preparatami, aczkolwiek nie jest to reguła.