Czy można zwlekać ze szczepieniem przeciw odrze, śwince i różyczce u dziecka?

Witam, od kilku tygodni mieszkam w NL z 14-miesięcznym synkiem. Alan powinien być szczepiony przeciw odrze, śwince, różyczce, a ponieważ załatwiamy z mężem urzędowe sprawy, aby mogło do tego dojść, mam pytanie: czy ta czasowa zwłoka miesięczna nie zaszkodzi synkowi?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Generalnie często bywa tak, że szczepionka u dziecka jest odwlekana ze względu na przeciwskazania występujące w danym momencie (np. infekcja dziecka). Należy pamiętać, że odwlekanie szczepień ze względów innych niż zdrowotne jest nierozsądne.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl