Czy objawy wstrząśnienia mózgu mogą pojawić się po upływie 4 godzin?

Pracuje w przedszkolu. Dziecko -1,5roku-raczkowalo,stracilo balans i uderzylo czolem o podloge. Po uderzeniu pojawil sie guz,dziecko plakalo przez ok.20sekund. Przylozone mu zostaly zimne oklady. Zaraz potem-doslownie pare minut po wypadku pobieglo sie bawic. Nie mialo rzadnych objaw wstrzasnienia. Po ok.2godz po wypadku rodzic zabral dziecko do domu.czy jest mozliwe pojawienie sie objawow wstrzasnienia mozgu po ok.4godz.?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze warto jest aby dziecko zobaczył lekarz pediatra u zbadał