Czy plomby amalgamatowe są zagrożeniem dla ciąży?

Dzień dobry, Chciałbym zapytać o plomby amalgamatowe. Konkretnie chodzi mi o to czy są one dużym zagrożeniem w trakcie ciąży (chodzi o ilość aż 10)? Jeżeli tak, to czy wymiana ich nie jest niebezpieczna, gdyż trzeba będzie prawdopodobnie zastosować znieczulenie? Co w takiej sytuacji będzie lepsze, wymiana czy zostawienie? Może są jakieś środki łagodzące ich wpływ na organizm?

Taka ilość wypełnień amalgamatowych powoduje że przy każdym nacisku na zęby uwalniają się z nich opary rtęci. Konieczne byłoby ich usunięcie w profesjonalnym gabinecie. Wsparcie suplementami złagodzi nieznacznie szkodliwy wpływ rtęci na blokowanie mnóstwa reakcji enzymatycznych w organizmie. Polecam olejek kolendrowy, NAC, sulforafan. Pozdrawiam