Czy po zapaleniu rogówki pozostanie blizna?

Czy przechodząc przez zapalenie rogówki, spowodowane wirusem opryszczki, niewielkie owrzodzenie w postaci białej kropki jest równoznaczne z tym że nie zniknie i zostanie blizna? Również mam pytanie czy to normalne, że w czasie leczenia (już 4 dzień) mam cały czas powiększoną źrenicę? Stosuję Tropicamidum, ale źrenica jest powiększona nieustannie, cały dzień i po przebudzeniu.

Nie wiem jakie leczenie zalecił Panu okulista, blizna na rogówce może pozostać, można do tego zastosować corneregel po leczeniu podstawowym. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.