Czy powinnam trafić do szpitala na wywołanie porodu lub cc?

Dzień dobry. Jestem w 35 tc waga plodu to ok 1500 gram. Brzuch plodu ok 5 tyg do tyłu reszta wymiarów 2-3 tyg. Przez innego ginekologa stwierdzona hipotrofia asymetryczna. Male grube niewydolne lozysko. Moje pytanie brzmi czy w takiej sytuacji mój lekarz ginekolog prowadzący ciaze powinien mnie skierować do szpitala na wywołanie porodu lub cc? Dodaję ze przeplywy mam prawidłowe i ilość wód plodowych w normie. Nie wiem co mam robic w tej sytuacji...

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wg niektórych autorów hipotrofia w 35 tc jest wskazaniem do indukcji porodu bądź cięcia cesarskiego.