Czy przesuwalny guzek to rak?

Ostatnio podczas kąpieli wyczułam w lewej piersi małego guzka. Mam 14 lat i bardzo się wystraszyłam. Guzek jest przesuwalny i nie boli. Martwię się i proszę o radę.

Witaj,

W twoim wieku rak piersi się nie zdarza. Nierówności w piersi, zgrubienia mogę być wynikiem rozrastania się gruczołów piersiowych, czyli efektem dojrzewania. Czasami u nastolatek występują łagodne guzki piersi, które zazwyczaj wystarcza obserwować. Proponuję wizytę u lekarza - może być pediatra lub ginekolog dziecięcy, który zbada piersi i określi co wyczuwasz.

Pozdrawiam serdecznie