Czy przy takiej dawce rozwój dziecka jest zabezpieczony?

Witam. Jestem w 9 tyg ciazy. W 7 tyg ciazy po zleconych badaniach wyszło mi TSH 4,33. Nikt w rodzinie nie choruje na tarczyce. Z miejsca od ginekologa dostałam euthyrox od pon do pt w dawce 25, a sob i nd 50. Po 2 tyg żyli e czwartek robię kontrolne badania tsh do tego ft4 i jakieś badania antypo. Mam pytanie czy przy takiej dawce rozwój dziecka jest zabezpieczony czy mogę czuć się spokojnie. Strasznie się boję o możliwe konsekwencje dla dziecka. Pozdrawiam

Badania kontrolne potwierdzą, czy taka dawka leku jest wystarczająca. Jeżeli TSH nie obniży się do odpowiedniej wartości, lekarz zaleci eskalację dawki.