Czy tężyczka jest wyleczalna?

dzień dodry czy tężyczka jest chorobą wyleczalną? Lekarz neurolog powiedział mi że ją można tylko zaleczać biorąc pod uwagę fakt że stwierdzono u mnie tą chorobę przypadkowo mimo wielokrotnej hospitalizacji w tym roku 12 rzay oddział neurologiczny

Rozumiem że wykonano u Pani badanie prób tężyczkowych i wypadło ono dodatnio.

W takiej sytuacji należy się udać do specjalisty endokrynologa.

Natomiast zupełnie brak informacji co było podłożem tak licznych hospitalizacji w
Oddziale Neurologii.

Pozdrawiam