Czy to prawda, że chory na schizofrenię jest pewny tego, że nie jest chory?

Czy to prawda, ze chory na schizofrenie jest pewny tego ze nie jest chory i wszyscy inni sie na niego uwzieli? Boje sie ze mam schizofrenie,moze to moja hipochondria lub nerwica natrectw. Obudzilem sie w nocy zdenerwowany, z nieuzasadnionym lekiem, polozylem sie pozno spac i kiedy zasypialem slyszalem glosy niektorych bliskich,ktorzy ze mna nie mieszkaja. Do tego mam fobie czyszczenia szklanek zanim sie napije,bo cos w nich moze byc. Ale to byc moze moja nerwica natrectw. Boje sie,pomocy!

Dzień dobry,
Proszę się zgłosić do psychiatry, który postawi właściwą diagnozę.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy za pośrednictwem Internetu. Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem. Potrzebna jest dłuższa osobista rozmowa, aby rozwiać Pana wątpliwości, rozpoznać problem i zaproponować możliwe formy leczenia.

Pozdrawiam!

Niezależnie od tego jaka ostatecznie będzie diagnoza, opisane objawy są niepokojące i proszę koniecznie zgłosić się do lekarza psychiatry i/lub psychologa.