Czy to prawda, że po cesarskim cięciu dzieci mają problemy z oddychaniem i są bardziej narażone na alergię?

Witam,jestem w 28tyg ciąży, moja okulistka uznała, że nie widzi przeciwskazań do porodu naturalnego mimo wady-5,75, ale może mi dać zaświadczenie do cesarskiego cięcia jeżeli zechcę. Moja Pani ginekolog z kolei powiedziała, że powyżej -4 zaleca się cesarkę i do takiej chce mnie skierować.Słyszałam, że dzieci po cesarskim cięciu mają problemy z oddychaniem i są bardziej narażone na alergie.Czy to prawda? Czy cesarskie cięcie jest gorszym rozwiązaniem dla dziecka?

Aleksander Ropielewski

Generalnie poród naturalny jest lepszy i zdrowszy dla dziecka i matki, jednak w sytuacjach zagrożenia zdrowia matki lub dziecka wykonuje się poród cięciem cesarskim.