Czy w 10 tygodniu ciąży można wciągnąć brzuch?

czy będąc w ciąży (10-12 tydzien) możliwe jest wciągnięcie brzucha do stanu całkowicie płaskiego, czy jest to fizycznie niemożliwe? i czy objętość brzucha zmienia się w zależności od przyjętej pozycji (powiększony na stojąco a płaski na leżąco)?

Witaminy w ciąży

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W prawidłowej ciąży w 10 tygodniu może jeszcze nie być widać powiększenia obwodu brzucha. Jeśli obwód się już powiększył to najprawdopodobniej jest to spowodowane nadmiernym apetytem a nie powiększaniem się macicy.