Ból w dole brzucha w ciąży

Witam.
Mam 33 lata i jestem w 13 tyg. ciąży. Od miesiąca kilka razy w tygodniu mam ból trochę powyżej pachwiny po prawej stronie. Trwa to chwilę, parę ukłuć, tępy ból, czasami mam wrażenie jakby coś mnie szczypało. Częściej rano niż po południu, ale także w nocy tylko słabiej. Ciążę znoszę dobrze i innych objawów nie mam, tylko ten ból. Miałam usg macicy i tam wygląda, że wszystko w porządku.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ból ten najprawdopodobniej spowodowany jest przez pociąganie za więzadło, na którym zawieszona jest macica. Jest to normalny objaw w ciąży. Jeżeli nie towarzyszą mu inne niepokojące symptomy, to nie powinien być groźny. Pomóc może ułożenie w pozycji leżącej na boku, w którym odczuwa Pani ból.

Pozdrawiam serdecznie!