Czy w moim przypadku taki zabieg na trądzik może być skuteczny?

Dzień dobry, Mam problem z trądzikiem z którym nie poradziło sobie wielu dermatologów. Ostatnio znalazłam zabieg kosmetyczny który podobno pomaga, chodzi tu o zabieg ozonem zewnętrznie na skórę. (aparatem Darsonval o mocy do 10W). Mam lekkie nadciśnienie, unormowane i leczone. Dodatkowo mam chorobę Raynauda, która daje nieznaczne objawy (przy bardzo niskiej temperaturze bledną mi palce u rąk). Niektóre źródła podają że nie zaleca się stosować tego przy nadciśnieniu inne wręcz zalecają ozon do leczenia nadciśnienia. Stąd moje pytanie. Czy mogę zastosować urządzenie na skórę?

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Prądy Darsonvala można zastosować ale trądziku nie wyleczą do końca

Dzień dobry, prądy Darsonvala będą tutaj działać wspomagająco. Nie wyeliminują problemu trądziku. Prosze skonsultować się z dermatologiem i kosmetologiem.

Pozdrawiam serdecznie

Zabieg ozonowy ma ciekawe właściwości, jeśli chodzi o wzmocnienie odporności skóry na grzyby, wirusy i bakterie, dlatego może pomóc również w walce z trądzikiem. Odkaża skórę, regenerując zniszczone tkanki i odmładzając twarz. Poprawia również koloryt i walczy ze stanami zapalnymi. Do najczęściej wymienianych przeciwwskazań należy nadczynność tarczycy, niewydolności serca oraz ciąża. Przed wykonaniem zabiegu warto jednak skonsultować się z lekarzem specjalistą, najlepiej lekarza medycyny estetycznej, kosmetologiem lub dermatologiem. Podczas konsultacji trzeba powiadomić o chorobach i przyjmowanych lekach na nadciśnienie, którego mogą źle oddziaływać w połączeniu z ozonem i wyrządzić Pani krzywdę.