Czy wstawienie implantu uratuje zęba?

Witam, Od ponad 5 lat mam wstawioną prawa jedynkę. Niestety moich rodziców wtedy nie był stać, żeby wstawić mi implanta więc ząb jest przymocowany do lewej jedynki i prawej dwójki. Od pewnego czasu odczuwam, że dwójka na której jest borowany wstawiony ząb zaczyna mi się ruszać. Czy w takim przypadku jeśli zdecyduję się na implanta będzie można jeszcze uratować tą dwójkę?

Witam,
Niestety nie jestem w stanie pomóc Panu bez diagnostyki - badanie oraz ocena rtg. Implant musi być wszczepiony w odpowiednią ilość kości, konieczna jest szersza diagnostyka ( CBCT - tomografia). Ruchomość dwójki może mieć różne podłoże i różny stopień zaawansowania. Zakładając, iż jest to nieznaczna ruchomość wynikająca z nadmiernego obciążenia po zdjęciu tego mostu, ząb powinien się ustabilizować.