Czy założenie szkieł kontaktowych o krzywiźnie 8.6 lub 8.5 na kilka godzin może zaszkodzić moim oczom?

Witam. Na co dzień noszę soczewki kontaktowe o średnicy 14 mm oraz krzywiźnie 8.7. Zbliża się uroczystość na którą chcę założyć kolorowe soczewki kontaktowe, które niestety nie są dostępne w takiej krzywiźnie. Czy założenie szkieł kontaktowych o krzywiźnie 8.6 lub 8.5 na kilka godzin może zaszkodzić moim oczom?

Aleksander Ropielewski

Nie powinno, jednak może zaszkodzić. Lepiej spróbować innej "kreacji".