Czym różnią się mięsaki od tłuszczaków?

witam jaka jest roznica miedzy tluszczakiem a miesakiem? czytalam ze oba te guzy znajduja, sie pod skora imaja rozne wielkosci

Dzień dobry.

Tłuszczakinowotworami łagodnymi zbudowanymi z tkanki tłuszczowej (stąd nazwa). Zwykle są miękkie, czasami przesuwalne pod palcem i bezbolesne. Rosną bardzo wolno.
Natomiast mięsaki to nowotwory złośliwe tkanek miękkich np. łącznej. Zwykle są agresywne, naciekające, mające tendencję do wznowy i do tworzenia przerzutów.
Różnią się też diagnozowaniem, leczeniem i innymi.

W razie jakichkolwiek niepokojących sygnałów z Pani ciała nalegam na wizytę u lekarza i o zachowanie bezpieczeństwa.

Dariusz Pysz-Waberski
Psychoonkolog, Chemik
www.nadżycie.pl