Depilacja przy IPL+RF

Witam.Dlaczego trzeba golić włosy przy IPL+RF czy to konieczne. Nie ma takiej możliwości aby włosy naświetlane laserem osłabione same wypadły bez golenia. A jak laser ipl nie pomoże to co włosy po goleniu będą jeszcze gorsze rosnąć i chcąc polepszyć tylko pogorszę. Meszek na brzuchu golić to jest dla mnie tragedia co zrobić czekać ze po kilku zabiegach same zaczną się wykruszać. proszę o poradę specjalistę, który ma doświadczenie z tego typu urządzeniem. Z góry dziękuję.

Włosy trzeba zgolić , aby energia lasera skumulowała się w mieszku włosa. W innym wypadku laser spowoduje spalenie włosa , zabieg bedzie bardziej bolesny a mieszki pozostana nieuszkodzone, a więc zabieg będzie nieskuteczny.
Ewa Rybicka

Witam,
niezgolone włosy wyrastające ponad powierzchnię będą ulegały spaleniu, co może skutkować oparzeniami naskórka. Niezwykle istotne jest, aby cała wysyłana energia skumulowana była w mieszku włosowym, a nie na włosach wyrastających ponad powierzchnię skóry. Zabieg będzie mniej skuteczny i bardziej bolesny, ponieważ część energii emitowanej rozproszy się na wyrastających ponad powierzchnię skóry włosach. Proszę również pamiętać, że tylko włosy o ciemnym zabarwieniu zostaną zredukowane, w przypadku jasnego meszku zabieg może być nie skuteczny. Pozdrawiam