Dieta profilaktyczna na owsiki

Witam, niedawno przeszłam leczenie farmakologiczne na owsiki. Chciałabym w celu zapobiegania rozwoju choroby pasożytniczej w przyszlości, wprowadzić do diety pestki dyni które zawierają kukurbitacynę. Czy olej z pestek dyni tłoczony na zimno również zawiera tą substancję i można go stosować na przemiennie z pestkami? Czy poza dynią jest jeszcze coś co warto wprowadzić do diety by nie dawać pasożytom szansy na rozwinięcie się w jelitach jeśli przypadkiem dojdzie do zakażenia?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

leczenie owsicy polega podaniu odpowiednich leków ( nawet 3 krotne) i na unikaniu kontaktu z osobami zakażonymi oraz utrzymaniu prawidłowej higieny.
Pestki dyni są zdrowe i polecane w żywieniu, ale obecnie dysponujemy innymi lekami przeciwpasozytniczymi.

Pozdrawiam serdecznie