Dlaczego ciągle tyję?

Dlaczego ja ciągle tyję ? Mam 161cm wzrostu i ważę 58 kg (wyszło mi że mój tłuszcz waży 15kg) No matko .. :( jem co 3h 0 gazowanych, 0 fastfodów, mało cukru i soli :( Inni się obżerają i nie tyją.. mam teraz mega kompleksy. Nawet w spodnie się nie zmieściłam.. Nie jestem obtłuszczona czy tłusta, Od września chciałam się zapisać na siłownię ale nie będę miała czasu. Jestem grubokoścista.. Też chcę jeść i nie tyć, tak jak inni ;`( mam 18 lat.. i zawsze byłam na "diecie" co za życie ..

Dzień dobry, możliwe, że wystąpiły u Pani nietolerancje pokarmowe. Polega to na tym , że organizm niektóre białka w pożywieniu traktuje jako obce i tworzy z nimi kompleksy z przeciwciałami. Może to powodować przepuszczalność jelita i krążenie tych kopleksów po całym organizmie. Tworzy to permanentny stan zapalny, przez co organizm nie "zajmuje się" zrzucaniem zbędnych kilogramów, tylko z walką z zakwaszeniem i stanem zapalnym. Robi się takie badania z krwi aby dowiedzieć się na jakie produkty może być nietolerancja, ale niestety kosztują ponad 400zl. Myślę, że niektórzy dietetycy w Łodzi powinni je mieć. Jeśli będzie Pani miała więcej pytań to zapraszam, przyjmuję w Łodzi i Warszawie.
Pozdrawiam,
Ewa Trusewicz, dietetyk, dietcoach
www.dietaifitness.pl