Dlaczego krwawienie jest słabsze?

Dzień dobry. Od tygodnia walczę z bezgoraczkowym przeziębieniem. Z mojej apki kalendarzyka miesiączkowego prowadzonego od ilus już cykli wynikało że okres miał być za 2 dni. Parę dni temu moje przeziębienie pogorszyło się, od 4 dni nie przesypiamy całych nocy przez kaszel, dziś właśnie zaczął się "przeciek". Zazwyczaj pierwszy dzień do półtora, miesiączki jest ogromnie bolesny, a dzisiaj jeszcze nie czuje piły tarczowej w brzuchu. Co tu się dzieje? Czy stan dróg oddechowych wpłynął na stan "dolny", czy stres dodatkowy brakiem jednych informacji i mocno rozczarowującymi innymi też tu wpłynął? Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie miesiączkowe nie zawsze musi być takie same. Mogą zdarzyć się miesiące, w którym krwawienie będzie mniejsze lub większe i raczej nie powinno to być powodem do niepokoju.

Na cykl miesiączkowy wpływa wiele czynników – stres, infekcje, przyjmowane leki, zmiana sposobu odżywiania lub nadmierny wysiłek fizyczny. Wszystko to może sprawić, że miesiączka nie pojawi się w terminie lub zmieni swój charakter. Zdaniem naszego eksperta przy infekcji może dojść do rozregulowania okresu.

Gdyby jednak zauważyła Pani inne niepokojące objawy lub chciała skonsultować aktualne, to wizyta u ginekologa jest zawsze dobrym pomysłem.

Potwierdzeniem tej wypowiedzi są słowa naszych ekspertów, które znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przeziebienie-moglo-wplynac-na-miesiaczke, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednodniowa-miesiaczka-a-przeziebienie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwudniowa-miesiaczka-po-przeziebieniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.