Dlaczego mam tak obfite krwawienie po usunięciu migdała?

Dzień dobry mam 23 lata choruje na NF1 i 19 czerwca miałem usuwane migdały. Dwa dni po zostałem wypisany. Następnie dwa dni po wypisie zostałem przyjęty w trybie zagrożenia życia z powodu obfitego krwawienia. Zostałem dwa dni na obserwacji. Następnie zostałem wypisany. I znowu musiałem wracać na oddział i być usypiany pod w znieczuleniu ogólnym aby zatamować krwawienie Są już prawie 3 miesiące od operacji a ja odczuwam problem podczas picia. Wody ,soku czy też innych płynów ponieważ pijąc bardzo często wycieka mi to przez nos. Dlaczego tak się dzieje ? I co mogę z tym zrobić aby nie wyciekało ?

Rozległe zabiegi w obrębie gardła czasami uszkadzają podniebienie miękkie które odpowiedzialne jest za uszczelnianie gardła w trakcie aktu połykania i nie przepuszczają pokarmów do nosa. Nie wiem. Pytaj operatorów. Póki co nie pij płynów tylko pokarmy papkowate i stałe. I poproś o zabiegi fizykoterapeutyczne w obrębie mięśni gardła, masaż podniebienia miękkiego , zajęcia z foniatrą.