Dlaczego podczas odchudzania waga nie spada?

chcę schudnąć ale efekt marny, jestem szczupła ale 5kg mniej nie jest żadnym zagrożeniem dla mojego zdrowia ani nie dążę do anoreksji i nie mam jej objawów, chce tylko schudnąć ale waga od kilku lat ani drgnie. Chcę wiedzieć dlaczego ??????

Witam Panią,

Nie podaje Pani żadnych informacji na swój temat więc nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie. Proszę napisać jaka jest waga, jaki wzrost co Pani robi w kierunku zgubienia kilogramów? Czy stosuje Pani dietę, zdrowo się odżywia, jada regularnie? Należy tez wspomnieć o aktywności fizycznej. Bez tych informacji porada nie jest możliwa.
Pytanie można doprecyzować również poprzez bezpośredni kontakt ze mną:
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

W tej sprawie raczej kontakt przez internet oraz brak podania parametrów związanych z Pani aktualną masą ciała, wzrostem, aktywnością fizyczną i stosowanym systemem żywienia nie umożlwiają udzielenia rzetelnej pomocy. Jest wiele czynników, które mogą wpływać na proces odchudzania, zarówno fizjologicznych jak i dietetycznych i skuteczna porada wymaga w takiej sytuacji dokładnego ich prześledzenia. Sugerowałabym zatem wizytę u specjalisty, który pomoże w ustaleniu przyczyn i dobraniu dalszego, skutecznego postępowania.

Nie podała Pani żadnych informacji dotyczących sposobu odżywiania a to jednak jest kluczowe, aby wskazać błędy. W przeciwnym wypadku mogę jedynie gdybać czemu jest jak Pani pisze.