Dlaczego w miejscu usunięcia zęba pojawiła się dziura?

Czy to możliwe, że w styczniu 2021r.miałam chirurgicznie usuwaną ósemkę,a dopiero kilka dni temu ponownie pojawila mi sie dziura w tym miejscu? Tak jakby rana się otworzyła, ale minęły prawie 2 lata od zabiegu.. czy to się jeszcze zagoi?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zazwyczaj miejsce ubytku po usunięciu ósemki zrasta się samo i w niektórych przypadkach zajmuje to dłuższy okres.

W Pani przypadku, jeżeli doszło do pojawienia się dziury w zębie po prawie dwóch latach od zabiegu, powinna się Pani udać do stomatologa. Możliwe, że doszło do rozerwania tkanek i ponownego utworzenia się ubytku. Taki stan może być o tyle groźny, że ewentualne resztki jedzenia dostające się w to miejsce, mogą spowodować wytworzenie się stanów zapalnych. Odpowiedni stomatolog powinien ocenić, czy taka sytuacja wymaga reakcji i ewentualnie dokona korekcji ubytku.

Więcej o podanym zagadnieniu znajdzie Pani w pytaniach innych użytkowników, którzy mierzyli się z podobnym problemem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dziura-w-dziasle-po-usunieciu-zeba-osemki

https://portal.abczdrowie.pl/komplikacje-po-wyrwaniu-osemki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.