Do ilu stopni mrozu można wyjść na spacer z 3,5 miesięcznym niemowlakiem?

Do ilu stopni mrozu można wyjść na spacer z 3,5 miesięcznym niemowlakiem. Obecnie jest -9 stopni w cieniu, świeci piekne słońce i jest bezwietrznie. Posiadam wózek z dużą budą, spiwór, koc i przykrycie na wózek. Zostawiam 2 cm szparki na górze budy oraz ewentualnie dokładam pieluchę tetrową w w/w szparę. Czy postępuję nieodpowiedzialnie. Czy mogę wyjść na pół godziny w miejsce wyłącznie bezwietrzne.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że na krótki okres czasu można z dzieckiem wyjść na spacer.

Piotr Pilarski

Ważne jest aby dziecko ciepło ubrać ale jednocześnie nie za ciepło. Często matki przesądzają z ubiorem i dziecko się przegrzewa. Warto sprawdzać co jakiś czas temperaturę dziecka dotykając klatki piersiowej pod ubrankiem.

Pozdrawiam.